Festiwal Rzeźb Małych (Bardzo)

30 maja 2015 r. w Lublinie odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Rzeźb Małych (Bardzo). Organizatorem tego  festiwalu byli studenci architektury krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz pracownicy Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu (WOiAK).

 

Uczestnicy zaprezentowali swoje autorskie prace (miniatury o wysokości do 10 cm) wykonane w dowolnym materiale i technice. Prace były inspirowane legendami i przysłowiami związanymi z naszym miastem i regionem. Sporo z nich dotyczyło legendy o czarciej łapie.

 

 

 

Miniatury prezentowano  na trasie przemarszu jury pomiędzy godz. 10:00, a 12:00  (Brama Krakowska – Jezuicka – Brama Trynitarska – Gruella – Rynek – Grodzka – Plac Po Farze – Brama Grodzka). Ocenie podlegał sposób wykonania, jak i prezentacji prac tj. zaskakująca, dowcipna, intrygująca aranżacja wykorzystująca struktury zabudowy Starówki np. szczeliny, pęknięcia, rury spustowe.

 

 

Na zakończenie festiwalu odbyło się rozdanie nagród w postaci albumów o sztuce i architekturze oraz honorowych dyplomów.

 

O festiwalu chętnie informowały lokalne media.

tekst i zdjęcia: Katedra Projektowania i Konserwacji Krajobrazu