XII AMWL w Skokach przez Przeszkody

 

 

9 maja 2015 r. rozegrano XII Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach przez Przeszkody  oraz  Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody pod patronatem Akademickiego Związku Sportowego. 

 
Organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego oraz Katedra Hodowli i Użytkowania Koni (WBiHZ).
 
 
Impreza odbyła się na terenach zielonych Uniwersytetu przy ul. Dobrzańskiego 33. W rywalizacji sportowej udział wzięło 28 zawodników i 29 koni, w tym 11 koni w konkursie Mistrzowskim.
 
Akademickim Mistrzem Województwa Lubelskiego  został Przemysław Wójcik startujący na koniu Giacomo – student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
 
Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, pucharami, nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi oraz  flot’s dla koni, które wręczali m.in. Prorektor ds. Spraw Studenckich i Dydaktyki – profesor Krzysztof Gołacki, Prodziekan ds. studenckich kierunku hipologia i jeździectwo – profesor Grzegorz Zięba, Kierownik Katedry Hodowli i Użytkowania Koni – profesor  Anna Stachurska oraz liczni sponsorzy. Sponsorem Głównym byla Grupa Kapitałowa PZU.  
 
W przerwach miedzy konkursami publiczność mogła podziwiać prezentację koni różnych ras, występy jeźdźców na koniach trenowanych w stylu western i metodami naturalnymi, występ Towarzystwa Szablistów z Warszawy i pokaz tresury psa. Dla miłośników jeździectwa zorganizowano także przejażdżki na koniach i kucach.
 
 
 
 
 
 
 
 
——————————–
tekst: I. Janczarek
fot. E. Zalewska