Rusza rekrutacja na studia na rok akademicki 2015/2016

 

 

14 maja 2015 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otwiera rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia oraz jednolite magisterskie na rok akademicki 2015/2016.  W tegorocznej ofercie znajduje się 34 kierunki studiów, w tym nowość: kierunek gastronomia i sztuka kulinarna.
Rekrutacja na studia stacjonarne  potrwa do 5 lipca br.  7 lipca br. zaplanowano egzaminy dodatkowe na dwa kierunki studiów:   praktyczny z rysunku odręcznego na kierunek architektura krajobrazu oraz  sprawdzian z kontaktu z koniem na kierunek hipologia i jeździectwo. Następnie 8 lipca br. nastąpi ogłoszenie wyników – komunikat o osobach zakwalifikowanych na studia dostępny będzie w systemie rekrutacyjnym jak i na tradycyjnych listach.
Składanie dokumentów przez osoby, które zostały zakwalifikowane na studia zaplanowano na 9 i 10 lipca (czwartek i piątek) w godz. 8:00  – 17:00 oraz 13 lipca (poniedziałek)  w godz. 8:00- 16:00.
W przypadku studiów niestacjonarnych na kierunkach biotechnologia i weterynaria rekrutacja trwa do 23 sierpnia br., a wyniki ogłaszane są 25 sierpnia br.
 Rekrutacja prowadzona jest przez portal internetowy dostępny pod adresem: https://irk.up.lublin.pl Postępowanie kwalifikacyjne jest w pełni oparte na wynikach części pisemnej egzaminu maturalnego.
Nowość w ofercie edukacyjnej: gastronomia i sztuka kulinarna to kierunek I stopnia (w formie stacjonarnej i niestacjonarnej) umożliwiający zdobycie specjalistycznej wiedzy  i umiejętności z zakresu sztuki przygotowywania  i serwowania potraw oraz projektowania i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność gastronomiczną.  Treści kształcenia zawarte w programach nauczania dotyczą zarówno tradycyjnych aspektów procesu świadczenia usług gastronomicznych, jak również innowacyjnego podejścia do zaspokajania różnorodnych, szybko zmieniających się potrzeb konsumentów. Za kierunek odpowiada Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii.
Uczelnia przygotowała dla kandydatów na kierunek architektura krajobrazu bezpłatny kurs rysunku.  Jego celem u będą zajęcia przygotowawcze do egzaminu wstępnego na ten kierunek z rysunku odręcznego. Spotkania prowadzone będą przez profesjonalną kadrę naukową, a w ramach zajęć odwzorowywane będą zjawiska obserwowane w krajobrazie miejskim i wiejskim. Problematyka dziesięciu zajęć obejmować będzie poprawność proporcji i skali, perspektywę i aksonometrię. Obowiązują zgłoszenia pod numerem 81 445-66-45. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 maja br.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie  www.up.lublin.pl/kandydaci