Przyrodnicy na rowerach

 

13 kwietnia 2015 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym  w Lublinie odbyło się rozpoczęcie kampanii społecznej i konkursu: „Rowerem na Uczelnię”.  Na placu pod Collegium Agronomicum przy ul. Akademickiej spotkali się studenci i pracownicy na rowerach, pokazując, że ten środek transportu może być doskonałą alternatywą nie tylko w dojeździe na miasteczko akademickie.

 

 

 

Konkurs „Rowerem na Uczelnię” ma celu promocję ekologicznych środków transportu i propagowanie zdrowego stylu życia. W wspólną akcję włączyło się siedem lubelskich uczelni pod przewodnictwem Urzędu Miasta Lublin. Do 12 czerwca w zamian za przyjazd na uczelnię rowerem będzie można wypełnić kupon i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Ambasadorem akcji został prorektor ds. studenckich i dydaktyki, prof. Krzysztof Gołacki, który w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim uczestnikom spotkania i wyraził nadzieję na to, że UP w Lubinie będzie wpisywać się, między innymi dzięki takim projektom, w koncepcję uniwersytetu, którym studenci będą chętnie spędzać czas. Na rowerze przyjechał również dyrektor Biblioteki, dr Marian Butkiewicz oraz Kierownik Biura Karier Studenckich, mgr Lech Szafrański.

 

 

 

Oficer rowerowy Miasta Lublin, Michał Przepiórka przedstawiając pokrótce założenia akcji, zachęcał wszystkich do przyjazdu na uczelnię nie tylko ten jeden raz.

Swoje poparcie dla akcji wyraziły czynnie organizacje studenckie: szczególny aplauz wzbudził przyjazd na rowerach trzech członkiń Zespołu Pieśni i Tańca Jawor w pięknych strojach. Przewodniczący RUSS skorzystał w tym dniu z roweru miejskiego. Na rowerze widziano również uczelnianą maskotkę, Misia Felka.

 

 

 

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej UP Lublin prowadzili mini-quizy o tematyce rowerowej i zachęcali wszystkich rowerzystów do wrzucenia kuponu konkursowego do przygotowanej urny.

W przygotowanie konkursów zaangażował się Klub Uczelniany AZS. Uczestnicy mogli spróbować sowich czas m.in. w pompowaniu dętki rowerowej na czas. Dzięki współpracy z agencją eventową Party Chart, na odważnych czekała trampolina ze specjalnie przystosowanym rowerem czyli biketramp.

 

 

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie, a także w ankiecie rowerowej, w której będzie można wyrazić swoje zdanie nt. infrastruktury rowerowej przy naszej uczelni.

[ Regulamin oraz kupony konkursowe ]

 

[ oficjalna strona akcji prowadzona przez UM Lublin ]

 

[ więcej zdjęć w portalu Facebook ]

 

 

fot. J. Piasecki, ZTK, UP w Lublinie