Seminarium nt. nauczania języka rosyjskiego

28.02 odbyło się  drugie już seminarium poświęcone nauczaniu języka rosyjskiego zorganizowane przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych  Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Jego tematem były nowoczesne metody nauczania języka rosyjskiego.

W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości  nauka języków obcych odgrywa niebagatelną rolę. W dużej mierze dotyczy to nauczania języka w zawodzie jak i nauki języka ogólnego czy formalnego.

Seminarium otworzył prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof.dr hab. Stanisław Baran, słowo wstępne wygłosiła kierownik SPNJO – mgr Grażyna Rogulska oraz mgr Anna Baran – kierownik zespołu j.rosyjskiego.

Wykładom prowadzonym przez specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego przysłuchiwało się ok. 70 osób (nauczycieli i wykładowców z całego kraju)  zgromadzonych w sali konferencyjnej  Agro II.

W przerwie między obradami uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia biblioteki uniwersyteckiej.

Tekst: A. Baran
Zdjęcia: J. Piasecki, ZTK UP w Lublinie