Nasz pracownik w półfinale konkursu FameLab!

 

Dr inż. Bartosz Sołowiej z Zakładu Technologii Mleka i Hydrokoloidów Katedry Biotechnologii, Żywienia Człowieka i Towaroznawstwa Żywności (Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii) znalazł się w gronie półfinalistów międzynarodowego konkursu popularyzującego naukę – FameLab. Organizatorem jest Centrum Nauki Kopernik i British Council, a półfinał odbędzie się w Warszawie 28.02.2015 (sobota).

Famelab to konkurs, który zachęca naukowców – naturalnych rzeczników nauki – do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Jeśli zrobią to rzetelnie, z charyzmą i pasją mają szansę wygrać nagrodę główną oraz udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival.  Do półfinału zakwalifikowało się 25 osób z całego kraju, reprezentantem naszego lubelskiego ośrodka akademickiego będzie tylko dr Sołowiej.

 

Temat wystąpienia dra Bartosza Sołowieja to „Drugie życie serwatki”, który nawiązuje do wykorzystania produktów ubocznych, powstających w trakcie produkcji żywności, w celu otrzymania nowych, prozdrowotnych wyrobów spożywczych.

Warto dodać, że FameLab to nie tylko konkurs. To także program wsparcia naukowców w podnoszeniu ich kompetencji w zakresie zrozumiałego mówienia o nauce do osób spoza ich dziedziny i nie-naukowców.

Wstęp na półfinał FameLab w Centrum Nauki Kopernik jest wstęp wolny. Zapraszamy!
[ Informacja o laureatach na stronie konkursu ]