Zapraszamy szkoły do zgłoszeń na Dzień Otwarty!

 

Do 27 lutego 2015 r. szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłaszać się na spotkanie akademickie, którego celem jest promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych w ramach Dnia Otwartego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spotkanie odbędzie się 12 marca, początek o godz. 10:00.

 

Każda ze zgłoszonych szkół może liczyć na atrakcyjne pomoce dydaktyczne ufundowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współorganizatora spotkania w ramach projektu „Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych przyrodniczych i technicznych”. Rejestracja odbywa się przez stronę internetową: www.formularz.up.lublin.pl
Koniecznym jest podanie liczby uczniów i opiekunów, którzy wezmą udział w spotkaniu.

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało prezenty w postaci mikroskopów LCD, (min. 50 osób ze szkoły uczestniczącej w spotkaniu), zestawów do elektrochemii (min. 30 osób), przyrządów do tworzenia figur w tle (min. 30 osób) i inne materiały promocyjne dla szkół, które wezmą udział w spotkaniu.

W trakcie Dnia Otwartego pod hasłem “Wybierz praktycznie”  młodzież będzie mogła poznać główne zalety studiowania kierunków inżynierskich, wziąć udział w pokazach i wykładach popularnonaukowych, a przede wszystkim porozmawiać ze studentami interesujących ich kierunków.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przygotował ofertę 32 bezpłatnych warsztatów związanych z przedmiotami szkolnymi oraz kilkadziesiąt innych pokazów i prezentacji bezpośrednio na stoiskach kół naukowych i wydziałów. Wśród nich warto wyróżnić pokaz skanowania 3D, degustację jadalnych owadów, konkurs na temat zdrowego odżywiania czy izolację DNA z materiału roślinnego.

Dodatkowe informacje na stronie: www.up.lublin.pl/dzien-otwarty oraz pod numerem telefonu 81 455 66 45.