Centrum dla zwierząt na UP otwarte. To jest nowy świat weterynarzy

 

Kosztowało 76 milionów złotych i powstało w ciągu półtora roku. W piątek otwarto Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Obiekt powstał przy ul. Głębokiej 30, w miejscu, gdzie jeszcze dwa lata temu znajdowały się charakterystyczne, niewysokie budynki z lat 50. ubiegłego wieku. W ciągu półtora roku uczelnia zbudowała tu nowoczesne centrum z traktami i salami operacyjnymi dla małych i dużych zwierząt, boksami, laboratoriami, pracowniami diagnostycznymi i aulą wykładową mogącą pomieścić 250 osób.

To kolejna z dużych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach przez przyrodniczą uczelnię po znajdującym się po sąsiedzku Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej, nowej bibliotece uczelnianej, czy hali sportowej z pływalnią.

 

– Tym obiektem kończymy cykl budowlany na naszej uczelni – mówi prof. Marian Wesołowski, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. – W ostatnim czasie wydaliśmy w sumie ponad 220 mln zł, w tym 176 mln z funduszy unijnych. To pieniądze podatników, które teraz chcemy spłacić pracą naukową i kształceniem studentów – zapowiada.

 

 [ Pełna treść artykułu na stronach Dziennika Wschodniego ]