Zmarła Prof. dr hab. Krystyna Radymska-Wawrzyniak

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 8 sierpnia 2014 r. zmarła przeżywszy 79 lat
emerytowana profesor Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

Prof. dr hab. Krystyna Radymska-Wawrzyniak

Urodziła się 17 kwietnia 1935r. w Lublinie. Studia ukończyła w roku 1957 uzyskując stopień magistra na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS, tamże w roku 1966 uzyskała stopień doktora nauk przyrodniczych. W roku 1976 uzyskała  stopień doktora habit. nauk przyrodniczych w zakresie fizjologii zwierząt w Instytucie Biologii Stosowanej AR w Krakowie.

W latach 1957 -1967 pracowała jako asystent, a następnie w latach 1967 -1977 jako adiunkt w Katedrze Fizjologii Zwierząt Wydz. Weterynaryjnego. Od 1990 prof. nadzw. w Katedrze Fizjologii Zwierząt. Członek Lubelskiego Towarzystwa Naukowego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, a następnie Wiceprezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 sierpnia 2014 o godz.  14:00 w Kościele Rektoralnym

p.w. Wszystkich Świętych w Lublinie przy ul. Lipowej.

Rektor, Senat, Dziekan, Rada Wydziału
oraz pracownicy i studenci  Wydziału Medycyny Weterynaryjnej