Zamojskie Studentalia

 

 

4 czerwca br., społeczność akademicka Wydziału Nauk Rolniczych, mając na uwadze słowa studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur iuvenes dum sumus…”, z radością obchodziła swoje Święto. Tuż po godz. 13-tej, barwny korowód, w którym szli nie tylko studenci, ale też pracownicy WNR przemaszerował uliczkami Starego Miasta na Rynek Wielki.
 
 
Przedstawiciele studenckiej braci przejęli klucz do bram miasta z rąk prezydenta Marcina Zamoyskiego, zrobili wspólne zdjęcie na schodach Ratusza i rozpoczęli zabawę. Atrakcji było wiele, a mieszkańcy Zamościa (zwłaszcza młodzież i dzieci) oraz turyści z zaciekawieniem je obserwowali.  
 
 
Odbyła się randka w ciemno, pokazy chemiczne, wyścigi gokartów (w których aktywnie uczestniczyła Pani Dziekan prof. dr hab. Danuta Borkowska), balonowa wojna, zawody w przeciąganiu liny (z pracownikami wygrali studenci), ale najwięcej śmiechu było podczas wyścigów z taczkami. W ofercie znalazła się też przejażdżka wozem drabiniastym – chętnych nie brakowało. Po szesnastej, studenci i wykładowcy, pod „fachową opieką” pana przewodnika, wyruszyli  na spacer śladami żaków i profesury Akademii Zamojskiej. Późnym wieczorem studenci WNR spotkali się w Jazz Clubie Kosz na dyskotece. 
 
 
Władzom naszego Miasta, z Panem Prezydentem Marcinem Zamoyskim na czele, serdecznie dziękujemy za życzliwość i zaufanie. 
Studenci i pracownicy Wydziału Nauk Rolniczych