Warsztaty florystyczne w roztoczańskim muzeum

 

 

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca  2014r. w miejscowości Rozdoły odbył się Dzień Otwarty Roztoczańskiego Ekomuzeum Etno-Art. Wydarzenie zostało zorganizowane przez założycielkę muzeum  Elżbietę Dudek oraz  Studenckie Koło Naukowe Florystów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Wydział Nauk Rolniczych. 
 
 
Studenci  wraz z opiekunem naukowym dr inż. Teresą Wyłupek prowadzili warsztaty florystyczne wśród wiosennych łąk i pól malowniczej miejscowości Rozdoły. Pod okiem studentów można było nauczyć się rozpoznawać wiele gatunków dziko rosnących traw, ziół i chwastów oraz własnoręcznie wykonać zielnik – uczestnicy mogli zabrać go na pamiątkę. 
 
 
W imprezie uczestniczyli również studenci niestacjonarni I roku kierunku rolnictwo, którzy  w ramach fakultetu „Dom i ogród ekologiczny” własnoręcznie wykonali bukiety florystyczne tematycznie związane z otaczającym krajobrazem Rozdół. 
 
 
Był to szczególny dzień zarówno dla organizatorów jak i uczestników, który pozostanie miłym wspomnieniem spędzonego czasu w Rozdołach.
 
 
tekst i zdjęcia: Teresa Wyłupek