Wizyta kandydatów na studia z Ukrainy

 

 

Od 19 maja br. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gości kandydatów na studia z Połtawskiej Państwowej Akademii Rolniczej z Ukrainy. Do 14 czerwca br. będą uczestniczyć w przygotowanym dla nich programie zajęć, zwiedzać uczelnię i Lublin. 
 
28 maja (środa) w sali 418 Biblioteki Głównej odbędzie się prezentacja gości o możliwych miejscach praktyk i staży w ramach Połtawskiej Akademii, na którą zapraszamy wszystkich zainetresowanych studentów i pracowników. 
 
Grupa studentów z Ukrainy pod opieką Oleny Koshchenko – kierownika Polskiego Centrum i koordynatora ukraińsko-polskiej współpracy Połtawskiej Uczelni, jest zainteresowana rekrutacją na studia I lub II stopnia na kierunkach architektura krajobrazu, geodezja i kartografia, turystka i rekreacja.  Biorą udział w zajęciach, które są związane z kierunkami studiów ich zainteresowania oraz w bezpłatnym kursie z rysunku odręcznego dla kandydatów na architekturę krajobrazu. Zapoznają się też z bazą naukowo-dydaktyczną uczelni. W planach jest również zwiedzanie Ośrodka Hipicznego Uczelni w dzielnicy Felin. Organizacją wizyty zajmuje się mgr Anna Woźniak, kierownik Działu Organizacji Studiów. 
 
 
 
                      
Połtawska Państwowa Akademia Rolnicza (skrót – PPAR) to uczelnia o charakterze agrokulturalnym utworzona w 1920 roku. Dziś uczelnia posiada najwyższy w Ukrainie IV stopień akredytacji państwowej, co umożliwia jej nadawanie tytułów naukowych. Obecnym rektorem PPAR jest prof. dr hab. Wałentyna Aranczyj.  Obecnie studiuje około 7 tysięcy osób. Studenci kształcą się na następujących wydziałach: Księgowości i Finansów, Gospodarki i Zarządzania, Agrotechnologii i Ekologii, Inżynieryjno-Technologiczny, Technologii produkcji i przetwórstwa produktów zwierzęcych, Medycyny Weterynaryjnej.