Dzień Otwarty Wydziału Nauk Rolniczych w Zamościu

 

 „Od absolwenta do studenta” – Dzień Otwarty WNR

 

Środa, 30 kwietnia, była dla studentów Wydziału Nauk Rolniczych oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (ZSP) nr 5 dniem pełnym wrażeń związanych z Dniem Otwartym. Było wiele śmiechu i zabawy, ale jednocześnie dużego wysiłku organizacyjnego, szczególnie dla studentów trzeciego roku. Głównie na ich barkach spoczęła bowiem odpowiedzialność za zorganizowanie wspólnego Dnia Otwartego. A wszystko to w ramach realizacji przedmiotu „Zarządzanie projektami”.

 

 

 

 

Studenci, podzieleni na kilkuosobowe grupy, mieli zaplanować i wprowadzić w życie projekty związane z jak najciekawszą prezentacją naszego Wydziału.  Dzięki takiej organizacji pojawiło się wiele możliwości wspólnego spędzenia czasu uczniów i studentów. Rozegrano m.in. mecz piłki nożnej studenci kontra uczniowie, zawody w podnoszeniu ciężarów oraz w przeciąganiu liny. Puchary zwycięzcom wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Tomasz Kossowski. Były ciekawe sposoby prezentacji oferty edukacyjnej, konkursy z nagrodami, wybory „miss i mistera przebierańców”.

 

 

Grupa studentek uzdolnionych plastycznie wykonała zabawną ściankę, przy której można było robić pamiątkowe zdjęcia. Świetnym pomysłem okazały się przejażdżki konno (efekt kontaktu z pobliską stadniną). Na terenach zielonych wokół budynków Uniwersytetu i Szkoły pojawiły się nowoczesne maszyny rolnicze oraz przedstawiciele firm pracujących w otoczeniu rolnictwa (wśród nich nasi absolwenci). Studenci po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Z dumą obserwowaliśmy ich zaangażowanie.

Tekst: Barbara Gradziuk
Zdjęcia: Monika Kwapisz