Dzień Otwarty w praktycznym kierunku!

 

13 marca br. (czwartek) Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na Dzień Otwarty, organizowany w tym roku pod hasłem “W praktycznym kierunku!”. W programie warsztaty i pokazy popularnonaukowe, prezentacje kierunków studiów i poszczególnych wydziałów, targi aktywności studenckiej, zwiedzanie obiektów. Uroczyste otwarcie o godz. 10:00 w Centrum Kongresowym przy ul. Akademickiej 15.

 

 

Po raz pierwszy wydarzenia w ramach Dnia Otwartego odbędą się nie tylko w budynkach na miasteczku akademickim, ale również w dzielnicy Felin na ul. Doświadczalnej 44 i w Ośrodku Hipicznym, czy na ul. Leszczyńskiego 7 i ul. Skromnej 8.

 

Wśród warsztatów i pokazów są m.in.:

– Kawitacja ultradźwiękowa czyli jak ultradźwiękami zniszczyć papier i folię aluminiową oraz jak i do czego ultradźwięki wykorzystują zwierzęta

– Techniki analiz DNA – zajęcia w laboratorium, w trakcie których uczestnicy będą izolować DNA z materiału roślinnego

– A co Ty wiesz o zwierzętach? Jakie mechanizmy wpływają na zachowanie zwierząt?

– Zajęcia z rysunku dla kandydatów na kierunek architektura krajobrazu

 

Do zwiedzania zostanie udostępniony również Ośrodek Hipiczny w dzielnicy Felin, gdzie pod okiem instruktorów będzie można spróbować jazdy konnej czy obejrzeć hodowlę kuców felińskich (polska populacja rasowa koni w typie kuca wierzchowego wyhodowanego  przez pracowników Uczelni).

 

Na młodzież czekają również konkursy z nagrodami organizowane na poszczególnych stoiskach.

 

Więcej informacji:

www.up.lublin.pl/dzien-otwarty