Jak nauczać specjalistycznego języka obcego?

 

Nauczanie specjalistycznego języka obcego to tematyka I Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland. Konferencja odbędzie się 16 stycznia br., początek o godzinie 10.30. 

 

„Obecnie na  rynku pracy, konkurencyjny absolwent uczelni wyższej musi wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną oraz  znajomością języka obcego, ale musi znać ten język na tyle, aby móc swobodnie posługiwać słownictwem specjalistycznym, wymaganym na danym stanowisku pracy.” – mówi mgr Joanna Rączkiewicz, kierownik Zespołu Języka Angielskiego i Łaciny i organizator konferencji.

 

Uczestnicy konferencji będą się zastanawiać nad najlepszymi sposobami przekazywania streści specjalistycznych w języku obcym, jak metody nauczania języka biznesowego lub technicznego różnią się od tych wykorzystywanych w ogólnej nauce języka obcego.  Prelegenci z różnych ośrodków będą prezentować godne naśladowania przykłady w nauce języka specjalistycznego (technicznego, medycznego, prawniczego etc.)

 

Konferencja jest bezpłatna, a językiem wykładowym jest język angielski.

Miejscem konferencji jest Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe przy ul. Głębokiej 28, budynek A, sala 103.

 

Konferencja będzie transmitowana na żywo za pomocą strony www

 

Więcej informacji: