Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt

 

10 lipca br. o godz. 10:00 odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt, które powstaje przy ul. Głębokiej w Lublinie.

 

Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt jest przeznaczone dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, jako kluczowego w Polsce Wschodniej ośrodka badawczo – rozwojowego dla potrzeb gospodarki w swoim zakresie.

 

Zaprojektowane zostały dwa nowoczesne budynki połączone łącznikiem nawiązujące do istniejącego już Centrum Innowacyjno – Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej przy ul. Głębokiej 28.

 

Budynek A to Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Gospodarskich, który pomieści na parterze boksy dla zwierząt dużych, blok operacyjny z niezbędną diagnostyką oraz hol wejściowy do Sali wykładowej. Na wszystkich kondygnacjach znajdują się laboratoria, pracownie dydaktyczne i pokoje dla pracowników.

Budynek B to Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Towarzyszących, ze zlokalizowanymi na parterze pomieszczeniami diagnostycznymi, zabiegowymi, boksami dla zwierząt małych oraz zapleczem szatniowym i pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi. Na pozostałych piętrach będą laboratoria, pomieszczenia naukowe oraz sale bloku operacyjnego.

 

 

Jak mówi Kanclerz UP, dr inż. Henryk Bichta, “Koszty jakie zostaną poniesione na realizację projektu powinny zamknąć się szacunkowo kwotą 76 mln złotych. Ponad 64,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.”

 

 

 

Planowo inwestycja zakończy się 31 grudnia 2014.

 

Informacja archiwalna na temat podpisania umowy z firmą realizującą inwestycję dostępna pod linkiem:  http://bit.ly/13EAm83