XVII Piknik Naukowy w Warszawie – relacja

15 czerwca br. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uczestniczył w XVII Pikniku Naukowym w Warszawie. Wg. informacji organizatorów – Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – wydarzenie zgromadziło przeszło 140. tysięcy osób wśród zwiedzających.

Stoisko UP miało numer 38, w w sektorze trzecim

Naszą uczelnię reprezentowały trzy zespoły z projektami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Uczestnicy Pikniku Naukowego ze strony UP w Lublinie

Prof. dr hab. Anna Wójcikowska-Kapusta, dr Marta Bik-Małodzińska

Instytut Gleboznawstwa, Inżynierii i Kształtowania Środowiska, Wydział Agrobioinżynierii

Projekt: Odpady – materiały pożyteczne. Czy zniszczone tereny pokopalniane mogą przemienić się w łąki? Wiązanie wody. Gleby pod względem przepuszczalności wody.

dr inż. Agnieszka Najda

Katedra Warzywnictwa i Roślin Leczniczych, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

dr inż. Małgorzata Janiuk

Katedra Entomologii, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

oraz studenci z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Projekt: Biochemia zapachów czyli jak odstraszyć karalucha? Destylacja olejków eterycznych. Owady i ich reakcja na zapachy.

dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski, dr inż. Michał Marzec oraz Studenckie Koło Gospodarki Wodno-Ściekowej

Katedra Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Wydział Inżynierii Produkcji

Projekt: Cudowne przemiany – woda. „Własne ścieki oczyścić możesz sam” Model oczyszczalni ścieków.

Zapraszamy do mini-galerii zdjęć:

[ więcej zdjęć ]