Jak zrozumieć psa? Dowiesz się na studiach. Rusza behawiorystyka zwierząt

Lubelski Uniwersytet Przyrodniczy uruchomi nowy kierunek – behawiorystykę zwierząt. To pierwsze w Polsce studia o tym jak lepiej rozumieć psy i koty.

Kierunek powstanie na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Właśnie zgodził się na to senat uczelni. Uczenia przyjmie kandydatów na studia licencjackie i magisterskie dzienne i zaoczne. Rekrutacja ruszy od przyszłego roku akademickiego.

– Podpatrzyłam to w Szkocji i od 2,5 roku starałam się, żeby uruchomić taki kierunek u nas. Wreszcie się udało. Jesteśmy pierwsi w Polsce – mówi prof. Maria Tietze, kierownik Katedry Etologii i Podstaw Technologii Produkcji Zwierzęcej na UP, pomysłodawca nowych studiów.

– Do tej pory była u nas specjalność dotycząca amatorskiej hodowli zwierząt – tłumaczy prof. Joanna Barłowska, prodziekan wydziału. – A ponieważ jest bardzo dużo chętnych do zajmowania się zwierzętami, zwłaszcza tymi małymi, domowymi, postanowiliśmy utworzyć oddzielny kierunek.

Pełna treść artykułu na stronach Dziennika Wschodniego