Ośrodek Kultury Francuskiej ogłasza konkurs ” Mój doktorat w 180 sekund”

Już po raz trzeci Ośrodek Kultury Francuskiej wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce i partnerami wydarzenia organizuje konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » w rejonie Europy Środkowej.  Uczestnicy będą mieli 3 minuty, żeby przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i  przekonując jurorów i publiczność!

 

 

Konkurs "Mój doktorat w 180 sekund" istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach : jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są mile widziane. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!

Uczestnicy z Polski zmierzą się w rozgrywkach krajowych zorganizowanych online, żeby zakwalifikować się do finału konkursu “Mój doktorat w 180 sekund” w Europie środkowej. Zwycięzca konkursu w Europie środkowej zakwalifikuje się do finału międzynarodowego w Paryżu.

Harmonogram konkursu

  • 19 lutego 2021 : termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie
  • 1-11 marca 2021 : rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online  
  • 19 marca 2021 : ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych         
  • maj 2021 : finał Europy Środkowej w Krakowie
  • jesień 2021 : finał międzynarodowy w Paryżu

Więcej informacji wraz z formularzem rejestracyjnym do zgłoszenia udziału:
okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-secondes/