XVII Lubelski Festiwal Nauki: konkurs What science looks like

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w pierwszym z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia.

„What science looks like” to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu – prototypu maskotki Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Lubelski Festiwal Nauki to wydarzenie z kilkunastoletnią tradycją, które rokrocznie skupia kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów szeroko rozumianej nauki. Wszyscy oni tworzą niezwykłą atmosferę, pełną radości płynącej z odkrywania fascynujących tajemnic otaczającego nas świata. Maskotka LFN powinna odzwierciedlać najważniejsze wartości, ideały i misję festiwalu, a także zachęcać do nauki i budować pozytywne emocje z nią związane.

Najlepszy – uniwersalny i ponadczasowy projekt zostanie wyprodukowany i rozdany podczas nadchodzącej XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Na autora zwycięskiego projektu czeka atrakcyjna nagroda, która wynosi aż 2000 zł (brutto).

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do dzieci, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych z kraju i zagranicą.

Zgłoszenia na konkurs trwają od 11.01 do 07.03.2021 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na tej stronie.

żródło: umcs.pl