Komunikat – modernizacja serwerowni – przerwa w dostępie do usług UP

Szanowni Państwo,

w związku z modernizacją głównej serwerowni wymagane jest przeniesienie serwerów do pomieszczenia zastępczego, wiąże się to z wyłączeniem wszystkich usług dostępnych na Uczelni, miedzy innymi: systemy księgowe i płacowe, poczta, strony internetowe Uniwersytetu Przyrodniczego, Eduportal, Klinika 3000, Internet i inne.

Minimalizując skutki niedostępności usług, prace związane z przeniesieniem zostaną wykonane w najbliższy weekend i rozpoczną się 4.12.2020 (piątek) od godziny 20:00. Planowane zakończenie prac to 6.12.2020 r. (niedziela) godzina 20:00.

Wyłączenie serwerowni nie będzie miało wpływu na dostępność do platformy Microsoft Office365 (TEAMS) – platforma będzie dostępna, ale tylko spoza sieci UP (czyli np. sieć domowa, sieć komórkowa, etc.).

Grzegorz Lipiński
Kierownik Centrum Informatyki