Wykład on-line dla studentów kierunku Ekonomia, Agrobiznes i Rolnictwo

W ramach współpracy podjętej z German Poland Bridge Group w dniu 29 października 2020 roku studenci kierunków Ekonomia, Agrobiznes oraz Rolnictwo uczestniczyli w wykładzie on-line pt. „Różnice kulturowe Polska-Niemcy. Co warto wiedzieć rozpoczynając działalność gospodarczą”.

 

Wykład poprowadził Rafael Churawski, LL.M z German Poland Bridge Group, ekspert w zakresie rynku niemieckiego, specjalizujący się w polskim i niemieckim prawie cywilnym i gospodarczym. W czasie niezwykle interesującego webinaru, nasi studenci dowiedzieli się m.in. jak faktycznie postrzegane są polskie produkty na rynku niemieckim oraz jakie błędy popełniają najczęściej polscy przedsiębiorcy w kontaktach handlowych z ich niemieckimi partnerami. Prezentacja obfitowała w wiele praktycznych przykładów oraz wartościowych wskazówek dla potencjalnych inwestorów, zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w Niemczech.

 

Kolejny wykład pt. „Jak założyć i prowadzić własną firmę w Niemczech” planowany jest w dniu 19.11.2020 w godz. 9.00-10.30  – zapraszamy!