Nabór wniosków w konkursach NCN: OPUS 20 +LAP, BEETHOVEN CLASSIC 4, SONATA 16 i PRELUDIUM BIS 2

 

OPUS 20 +LAP konkurs jest kierowany do wszystkich badaczy niezależnie od etapu ścieżki zawodowej. W tegorocznej edycji konkursu zaszła duża zmiana, ponieważ będą przyjmowane również wnioski realizowane w ramach współpracy LAP (Lead Agency Procedure).

Realizacja projektów naukowych może przebiegać w kooperacji z partnerem zagranicznym (w tym w ramach współpracy LAP), bez udziału partnerów zagranicznych lub z wykorzystaniem przez polskie zespoły międzynarodowych urządzeń badawczych. Budżet konkursu wynosi 450 mln zł.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus20

BEETHOVEN CLASSIC 4 jest to kontynuacja współpracy polsko-niemieckich zespołów badawczych. Wnioski składane w konkursie muszą zawierać się w dziedzinach nauk humanistycznych, społecznych i sztuce. Budżet konkursu wynosi 10 mln zł.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/beethoven_classic4

SONATA kierownikiem projektu może być osoba, która uzyskała tytuł naukowy doktora w okresie 2 do 7 lat. Przyjmowane będą wnioski o charakterze innowacyjnym spełniające warunek badań podstawowych. Okres badań może wynosić 12, 24 lub 36 miesięcy. Budżet konkursu wynosi 100 mln zł.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata16

PRELUDIUM BIS to konkurs skierowany do podmiotów, które prowadzą szkoły doktorskie. Program ma na celu finansowanie działań badawczych podejmowanych w ramach rozpraw doktorskich. Projekt może trwać 36 lub 48 miesięcy. Maksymalna kwota dofinansowania to 180 000 zł. Budżet konkursu wynosi 100 mln zł.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium-bis2
Wnioski na wszystkie powyższe konkursy należy składać za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF do 15 grudnia 2020 do godz. 16:00.

Wszystkich zainteresowanych ubieganiem się o środki w wyżej wymienionych konkursach zapraszamy do kontaktu z pracownikami Centrum Nauki – Biuro Projektów i Funduszy:
Paweł Litwińczuk – tel. 81 445 65 99,
Katarzyna Dziki-Michalska – tel. 81 445 69 70, katarzyna.michalska@.up.lublin.pl
 

Żródło: www.ncn.gov.pl