Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do baz Art & Architecture Source i Academic Research Source

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 15.09 2020 roku za pośrednictwem sieci uczelnianej pracownicy, doktoranci i studenci UP w Lublinie otrzymają dostęp do pełnotekstowej bazy Art & Architecture Source,  oraz Academic Research Source.

Dostęp testowy będzie trwał do 15 listopada 2020r.

Art & Architecture Source  udostępnia informacje z dziedziny architektury i sztuki. Zawiera  pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i prawie 220 książek oraz szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł. Publikacje w niej zawarte są dostępne językach: angielskim,  francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim.

Tematyka bazy to między innymi: architektura i historia architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztuka i historia sztuki, fotografia, grafika, archeologia, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztuka użytkowa i sztuka ludowa, sztuka i produkcja filmowa i telewizyjna, muzealnictwo, malarstwo, sztuka drukarska, rzeźba, projektowanie mody.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca  dostęp do zbioru ponad 190,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism. Baza zawiera ponad 350 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki.

Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię.

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach:

Academic Research Source eJournals – czasopisma

Academic Research Source eBooks – książki elektroniczne:

Zapraszamy do korzystania!