Letnia Szkoła online oraz Laboratorium Ko-kreacji – zaproszenie

EIT Food czyli konsorcjum Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w obszarze Żywności ma przyjemność zaprosić studentów na 2 bezpłatne wydarzenia: Letnią Szkołę online oraz Laboratorium Ko-kreacji.

 


 

Podczas 5-dniowej Letniej Szkoły (14-18 września) studenci wezmą udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów z branży spożywczej, a następnie w międzynarodowym zespole będą pracować nad projektami łączącymi zdobytą wiedzę z wyzwaniami społecznymi i zróżnicowanymi potrzebami regionalnymi.

W programie wykładów m. in.: Climate Smart Agriculture, czyli rolnictwo adaptujące się do zmian klimatycznych oraz inne tematy związane z finansowaniem łańcucha wartości; Uprawy i know-how w perspektywie antropologicznej; tło gospodarcze i wartość odżywcza upraw starożytnych zbóż; Innowacje środowiskowe i tworzenie wartości, a także prezentacje zapewniające studentom niezbędne narzędzia i wiedzę do przygotowania się do Laboratorium Ko-Kreacji, poświęcone m. in. planowaniu i strategii biznesu oraz tworzeniu modeli biznesowych oraz zrównoważonej przedsiębiorczości. Oficjalnym językiem Szkoły Letniej będzie angielski.

Więcej informacji oraz formularz rekrutacji znajduje się na stronie.
 

Podczas Laboratorium Ko-kreacji (29 września – wymagany wcześniejszy udział w  Letniej Szkole) studenci połączą siły z rolnikami, aby pod okiem ekspertów pracować nad rozwiązaniem problemów zgłoszonych przez rolników i przygotowaniem biznesplanu. Pomysł na biznes wypracowany podczas Laboratorium weźmie udział w konkursie online, w którym do zdobycia są 3 nagrody w wysokości 10 tys. EURO.