Oferta DAAD – kolejna edycja programu RISE

Szanowni Państwo,

jak co roku Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostki badawcze z całego świata zainteresowanych współpracą z praktykantami z Niemiec do udziału w kolejnej edycji programu RISE worldwide (Research Internships in Science and Engineering).

W ramach programu RISE jednostki badawcze, a także indywidualni pracownicy naukowi i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie na praktyki studentów niemieckich uczelni.

W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin:
– biologia
– chemia
– fizyka
– nauki o Ziemi
– inżynieria
– informatykaOferta DAAd

oraz pokrewnych kierunków.

Praktykanci otrzymują stypendium DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i podróży.

Oferty praktyk na miesiące letnie 2021 można składać online od 1 września do 15 października 2020 r. Szczegółowe informacje w języku angielskim znajdą Państwo w załączeniu oraz na stronie internetowej: www.daad.de/rise-worldwide

W przypadku pytań lub niejasności prosimy o kontakt w języku angielskim lub niemieckim bezpośrednio pod adresem: .

Pracownicy Biura Wymiany Akademickiej UP w Lublinie zapraszają do wzięcia udziału w programie RISE worldwide.

RISE WORLDWIDE 2021