Półkolonie w siodle 2020

W programie :

• 1 godzina lekcyjna jazdy konnej dziennie na dużych koniach i kucach
  • przejażdżki bryczką
  • nauka czyszczenia i siodłania koni, pogadanki nt. jeździectwa podstawowego i zaawansowanego (w zależności od zapotrzebowania)
  • konkursy, zabawy, foto-sesje z koniem w tle
  • przebywanie na łonie natury: korzystanie z parku z Dworkiem oraz terenów zielonych należących do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
  • obcowanie z innymi zwierzętami (alpaki, kozy, krowy)
  • konkursy z nagrodami
  • pasowanie na jeźdźca przy ognisku, możliwość zdobycia odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego „jeżdżę konno”
  • raz na dwa tygodnie całodzienna wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
  • wiele innych atrakcji

Możliwość zapisu na turnusy jedno- lub dwutygodniowe.

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA

Zaczynamy od 29 czerwca.

Turnusy:

I) 29.06-10.07
a) 29.06-03.07
b) 06-10.07

II) 13-24.07
a) 13-17.07
b) 20-24.07

III) 27-07.08
a) 27-31.07
b) 03-07.08

IV) 10-21.08
a) 10-14.08
b) 17-21.08

V) 24-28.08
a) 24-28.08

Wiek dzieci: dzieci w wieku szkolnym.

Umiejętności jeździeckie: nie ma takiego wymogu, nauka jazdy od podstaw lub doskonalenie umiejętności dla dzieci bardziej zaawansowanych (łącznie ze skokami przez przeszkody, przygotowanie od egzaminu na odznaki PZJ).

Koszt: 1000 zł (dwa tygodnie, w przypadku zapisów na turnus tygodniowy połowa tej kwoty, w cenę wliczony jest obiad i napoje)

Zgłoszenia będą przyjmowane od dnia 03.06.2020 na adres email: . O zakwalifikowaniu na wypoczynek będzie decydowała kolejność zgłoszeń wysłanych drogą mailową.

Tytułem maila należy wpisać „półkolonie Felin”, w treści maila proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz nr turnusu z oznaczeniem a i b (cały turnus), a (pierwszy tydzień turnusu), b (drugi tydzień turnusu), np. turnus II a i b lub np. turnus V a.

Kolejne informacje będą podawane w mailach zwrotnych.

Zajęcia od poniedziałku do piątku, dzieci mogą przebywać od godziny 7.00 do 17.00.

Półkolonie będą odbywać się według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Ze względu na sytuację epidemiczną, wypoczynek w tym roku będzie miał charakter bardziej stacjonarny niż dotychczas (do dyspozycji dzieci kilkuhektarowy teren Ośrodka Jeździeckiego i pozostałych terenów zielonych UP w Lublinie). Zapewniamy prowadzenie zajęć w małych grupach (3-4 osoby), a także maksymalny czas przebywania dzieci na świeżym powietrzu. Grupa turnusowa (każdy tydzień) nie będzie przekraczać 14 osób. Ze względu na konieczność zapewnienia środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej, które pozwolą w sposób bezpieczny przeprowadzić półkolonie, konieczne jest podniesienie ceny wypoczynku w stosunku do poprzedniego roku.