KORONAWIRUS – Komunikat Rektora

 

KORONAWIRUS – Komunikat Rektora

ws. sytuacji epidemiologicznej we Włoszech i krajach azjatyckich

 


 

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną we Włoszech i krajach azjatyckich jesteśmy w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Lublinie. Do czasu przekazania nam aktualnych rekomendacji stosujemy się do komunikatów publikowanych na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Studentom i pracownikom zarówno polskim jak i zagranicznym, którzy w ostatnich dniach wrócili z krajów azjatyckich oraz Włoch, w szczególności z regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum (nawet jeżeli nie miały kontaktów z osobami chorymi, same czują się dobrze, czują się zdrowe) stanowczo zalecamy ograniczenie aktywności społecznej przez 14 dni (pozostanie w domu), monitoring stanu zdrowia i stały kontakt z Inspekcja Sanitarną.

Jeśli w ciągu 14 dni pojawią się w dolegliwości ze strony układu oddechowego, należy zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, których dotyczy powyższy komunikat, proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny z prowadzącymi zajęcia, a prowadzących zajęcia prosimy o elastyczne podejście do sposobu zaliczenia zajęć przez osoby będące w grupie ryzyka.
 

Sprawę należy traktować jako pilną i ważną.
 

 
Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk