Promocje doktorskie i odznaczenia państwowe

19 maja po uroczystości nadania tytułu honoris causa prof. dr. Dmytro Melnyczukowi z Kijowa odbyły się promocje doktorskie i odznaczenia państwowe. Promocje doktorskie zostały wręczone dziewięciu osobom z czterech wydziałów. Z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej promocje otrzymali: dr Małgorzata Anna Matysek, dr Artur Wojciech Burmańczuk, dr Małgorzata Marta Pomorska-Mól i dr Zbigniew Bełkot. Z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt: dr Joanna Sarzyńska i dr Dominika Sapała. Z Wydziału Inżynierii Produkcji dr Artur Kraszkiewicz i dr Adam  Szczepański oraz z Wydziału Ogrodniczego dr Ernest Robert Stawiarz.

Po uroczystych promocjach doktorskich, Wojewoda Genowefa Tokarska wręczyła pracownikom naszej Uczelni odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Srebrnym Krzyżem Zasługi została odznaczona Pani Anna Gajewska z Wydziału Nauk Rolniczych w Zamościu. Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali: Pani Marianna Rębiarz z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, Pani Krystyna Różaniecka z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt oraz Pan Jacek Pielecki z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Odśpiewanie Gaudeamus Igitur zakończyło uroczystości.