Wernisaż kompozycji bożonarodzeniowych

17 i 18 grudnia 2019 r. w Collegium Agronomicum II odbył się wernisaż kompozycji bożonarodzeniowych zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Ogrodników oraz udziale Studenckiego Koła Naukowego Sztuki, które prezentowało kartki bożonarodzeniowe.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz akademicki i corocznie wprowadza Uczelnię w prawdziwie świąteczny nastrój. Przybyłych gości przywitała Prodziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni.

W trakcie otwarcia wernisażu obecni byli JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki prof. dr hab. Halina Buczkowska oraz Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu prof. dr hab. Renata Nurzyńska-Wierdak, Dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki prof. dr hab. Joanna Barłowska, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii prof. dr hab. Izabella Jackowska oraz Prodziekan Wydziału Biologii Środowiskowej prof. dr hab. Bożena Denisow.

Dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni skierowała serdecznie podziękowania dla prof. dr hab. Renaty Nurzyńskiej-Wierdak za wsparcie i bezgraniczną pomoc oraz dla dr inż. Magdaleny Hetman za wielką życzliwość i stworzenie warunków do pracy poprzez udostępnienie pomieszczeń na pracownię.

Artystyczne prace wykonali członkowie SKNO, studenci z kierunków Zielarstwo i Terapie Roślinne, Architektura Krajobrazu oraz Zielarstwo i Fitoprodukty: Marta Kacprzak, Weronika Jarmoszewicz, Paulina Nowakowska, Sylwia Kobiałka, Aleksandra Chrapek, Mikołaj Staszek, Agnieszka Kiszczak, Dominika Wiatrowska, Jan Kołodyński, Wiktoria Podgórska, Paulina Gap, Monika Banduch, Aleksander Czech, Oskar Didyk.

JM Rektor wyraził ogromne uznanie i dumę zarówno dla opiekunów kół — dr hab. Katarzyny Dzidy, prof. uczelni (SKN Ogrodników) i mgr sztuki Pauliny Hortyńskiej (SKN Sztuki) — oraz studentów, którzy aktywnie działają i tworzą w ramach Kół i którzy przygotowali prace na wernisaż.

Świąteczną oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Fot. Paweł Michalski / DKiWA