Zaproszenie na XXVII Bal Charytatywny

 

 

 

***

 

Bartuś praktycznie nie chorował, był zdrowym pełnym życia i energii chłopcem. Uwielbia zabawy z innymi dziećmi, a najbardziej grać w piłkę nożną z Szymonem – starszym bratem. Jazda na rowerze sprawia mu ogromną radość, tym bardziej, że nauczył się jej bardzo szybko.

 

Dokładnie miesiąc przed 5 urodzinami dowiedzieliśmy się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nie mogliśmy uwierzyć, że to spotkało naszego syna. Życie zmieniło się diametralnie, próbujemy to wszystko jakoś poukładać, chociaż nie jest łatwo. Musimy pamiętać, aby dbać o czystość w domu, dezynfekcja jest wręcz obowiązkiem. Chemia jest bardzo toksyczna, zabija komórki nowotworowe jak i te zdrowe. Po chemioterapii Bartuś ma mdłości oraz wymioty, co powoduje zmniejszenie apetytu. Pojawiają się również owrzodzenia jamy ustnej, przy których ból sprawia, że nie chce jeść. Bartuś jest na diecie lekkostrawnej, ponieważ cytostatyki uszkadzają wątrobę, więc chociaż w ten sposób możemy pomóc jej się szybciej zregenerować.

 

Zakończenie leczenia przewidziane jest w maju 2021 roku. Przed nami długa droga do tego, aby nasz synek znów mógł bawić się i żyć jak inne zdrowe dzieci. Wszystko inne przestało mieć znaczenie, teraz toczymy walkę o życie! I głęboko w to wierzymy, że się uda!

 

Wiemy, że nie tylko my jesteśmy na świecie, którzy potrzebują pomocy. Jeśli jednak ktoś z Państwa będzie chciał pomóc, będziemy ogromnie wdzięczni. Za każdy gest dobrej woli i wsparcia już dziś gorąco dziękujemy!

 

Wsparcia Bartusiowi można udzielić wpłacając na jego subkonto Fundacji Naszpikowani

31 1140 2004 0000 3702 7863 6327