Spotkanie studentów z przedstawicielami MON-u. Nabór do programu Legia Akademicka

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie  został  wytypowany do realizacji trzeciej edycji programu „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”. 11 grudnia 2019 r. w Sali Konferencyjnej  odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie ze studentami.
 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

 

W spotkaniu udział wzięli   m.in. przedstawiciele Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej –  płk Dariusz Rewak i ppłk Maciej Dymitrowicz, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk Jerzy Flis, Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień ppłk mgr inż. Tomasz Kanaszewski,  Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki prof. dr hab. Halina Buczkowska,  koordynator programu Legii Akademickiej realizowanego w UP w Lublinie mgr Agnieszka Szymańska-Mordel, a  także absolwenci  drugiej edycji programu Legii Akademickiej.

 


 

Uczestnicy spotkania mieli  możliwość szczegółowego zapoznania się z ofertą szkoleń wojskowych, a także dowiedzieć się, jaką rolę w obronności kraju może pełnić student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.  
 
Program szkolenia podzielony składa część teoretyczną i praktyczną. Zajęcia z części teoretycznej będą odbywały się w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie przez dwa weekendy, a po zaliczeniu pierwszej części student-ochotnik otrzyma powołanie na ćwiczenia wojskowe i zostanie on skierowany na część praktyczną, która odbędzie się w wytypowanej jednostce wojskowej.

Nabór do programu będzie trwał jeszcze do 17 stycznia 2020 roku. Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej w zakładce student.

Uzupełnieniem spotkania był punt informacyjny zorganizowany przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Lublinie oraz sprzęt  i wyposażenie wojskowe  prezentowane przez 19. Brygadę Zmechanizowaną  i 2. Lubelską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej.   

 

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA