Kolejne sukcesy pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w konkursie MINIATURA 3

Miło nam poinformować, że kolejne projekty pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostały zakwalifikowane do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki.

Wnioski zostały złożone w konkursie MINIATURA 3.

Projekt pt. „Oddziaływanie nanocząstek TiO2 na wybrane szczepy bakterii mlekowych i patogennych, bytującym w jelicie grubym człowieka” kierowany będzie przez dr inż. Ewę Małgorzatę Baranowską-Wójcik z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.
Kwota dofinansowania 47 569,00 zł.
 
Projekt pt. „Smoothie owocowe jako źródło związków o aktywnościach antycholinoesterazowych, przeciwutleniających i przeciwzapalnych”  kierowany będzie przez dr inż. Kamilę Borowiec z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii. 
Kwota dofinansowania 49 898,00 zł.

Projekt pt. „Charakterystyka strukturalna i badania właściwości fizykochemicznych kokryształów wybranych aktywnych biologicznie chalkonów w aspekcie zwiększonej stabilności i rozpuszczalności w roztworach wodnych” kierowany będzie przez dr Martę Arczewską z Wydziału Biologii Środowiskowej.
Kwota dofinansowania 30 690,00 zł.           

Projekt pt. „Różnorodność oraz potencjalna toksyczność sinic (Cyanobacteria) wybranych źródeł Lubelszczyzny i Roztocza” kierowany będzie przez dr inż. Magdalenę Toporowską z Wydziału Biologii Środowiskowej.  
Kwota dofinansowania 33 110,00 zł.

Projekt pt. „Polimorfizm genów kodujących wybrane białka części białkowej jaja kurzego a ich właściwości alergizujące i przeciwbakteryjne” kierowany będzie przez dr Sebastiana Jakuba Knagę z Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki.
Kwota dofinansowania 49 820,00 zł.

 

Przyznane środki finansowe zostaną w całości wykorzystane na realizację działań badawczych w ww. projektach.
 

Serdecznie gratulujemy!