Zaproszenie do udziału w warsztatach IdeaLab ‘Miasta przyszłości: usługi i rozwiązania’

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do wysyłania zgłoszeń do udziału w warsztatach IdeaLab pt. ‘Miasta przyszłości: usługi i rozwiązania’, które odbędą się w Otwocku w województwie mazowieckim (niedaleko Warszawy) w dniach 2–6 marca 2020 r.

 

Celem warsztatów jest opracowanie przełomowych, interdyscyplinarnych pomysłów na projekty badawcze dotyczące usług i rozwiązań dla miast w 2040 r.

Do udziału w warsztatach zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin (m.in. urbanistyka, zarządzanie miastami, ekologia, ICT, nauki społeczne, humanistyczne, technologie i inne). Lista tych obszarów nie jest zamknięta. Jeżeli Państwa specjalizacja nie znajduje się na liście, lecz uważają Państwo, że Wasza wiedza i doświadczenie mogą pomóc w kształtowaniu miast przyszłości, czekamy na zgłoszenia.

IdeaLab to innowacyjny sposób tworzenia pomysłów na projekty badawcze połączony z natychmiastową oceną ekspercką. Celem warsztatów jest przygotowanie wniosków wstępnych przez uczestników. Całkowity budżet na finansowanie projektów to 6 651 016 euro.

Zgłoszenia na warsztaty są przyjmujmowane do 30 listopada 2019 r. do godz. 16.00.

Dlaczego warto się zgłosić?

– IdeaLab daje możliwość opracowania nowych pomysłów, perspektyw, znalezienia ciekawych rozwiązań dla miast przyszłości,

– IdeaLab jest unikalną szansą, aby wziąć udział w innowacyjnym wydarzeniu organizowanym przez NCBR po raz pierwszy,

– IdeaLab to również wydarzenie networkingowe, podczas którego zdobędziecie Państwo nowe kontakty do ekspertów z Polski, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu,

– IdeaLab daje możliwość aplikowania o grant w wysokości od pół miliona do ponad 6 mln euro.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem.

 

Warsztaty IdeaLab są częścią Programu „Badania stosowane” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach funduszy norweskich i EOG.

 

Źródło: ncbr.gov.pl