„Pola nadziei” w Lublinie – sadzenie cebul żółtych narcyzów

W dniu 7 października Studenci III Roku Kierunku Ogrodnictwo wsparli akcję Hospicjum im. Dobrego Samarytanina – „Pola nadziei”, sadząc cebule narcyzów na skarpie przy ul. Zamkowej w Lublinie.

Lubelskie Hospicjum im. Dobrego Samarytanina w 2019 roku rozpoczęło za zgodą miasta akcję „Pola nadziei”, w którą bardzo chętnie zaangażowali się studenci III roku kierunku Ogrodnictwo pod opieką dr Barbary Marcinek z Instytutu Produkcji Ogrodniczej UP w Lublinie. Studenci Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu wspólnie z uczniami lubelskich liceów posadzili 5 tysięcy cebul na skarpie przy Zamku Lubelskim.

 

Międzynarodowy program polegający na sadzeniu jesienią żółtych odmian narcyzów trąbkowych znanych wszystkim jako „żonkile” – symbolizujących nadzieję, jest prowadzony wyłącznie przez hospicja w różnych miastach Polski. Wiosną kwiaty będą ścinane i rozdawane na akcjach charytatywnych, w ten sposób wesprą podopiecznych hospicjów. Kampania ta ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym, a także ma uwrażliwić społeczeństwo na cierpienie ludzi.