XVI Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 16 do 20 września w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbywały się wykłady, pokazy i prezentacje naukowe.

W ramach tegorocznej edycji Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zgłoszono i zrealizowano 153 projekty festiwalowe z tego 22 w ramach pikniku naukowego, a pokazy odwiedziło 3 274 osób. Łącznie liczba edycji wszystkich projektów wyniosła 262. Łączna liczba zgłoszonych projektów poszczególnych wydziałów uczelni była następująca:

Wydział Agrobioinżynierii – 15,
Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – 24,
Wydział Inżynierii Produkcji – 22,
Wydział Medycyny Weterynaryjnej – 28,
Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii – 23,
Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – 28,
Biblioteka Głowna – 10,
Jednostki ogólnouczelniane – 3.

Przygotowane warsztaty dotyczyły szerokiego wachlarzu zagadnień. Uczestnicy mogli zdobyć wiedzę z zakresu anatomii i behawioru zwierząt, dietetyki, zielarstwa, ogrodnictwa czy neurologii i psychologii.

 

W ramach warsztatów uczestnicy mogli między innymi skosztować żywności zliofilizowanej, stworzyć własny krem, przygotować różne potrawy czy spotkać się z alpakami.

Członkiem Komitetu Naukowego XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki był dr hab. Adam Waśko, prof. nadzw. – Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni. Koordynatorem głównym Uczelni była dr hab. Karolina Wójciak, prof. UP w Lublinie. Koordynatorami Wydziałowymi byli:

  • Wydział Agrobioinżynierii: dr hab. Marzena Brodowska, prof. uczelni
  • Wydział Medycyny Weterynaryjnej: dr hab. Marta Dec
  • Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki: dr Wioletta Sawicka-Zugaj
  • Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu: dr Izabela Kot
  • Wydział Inżynierii Produkcji: dr inż. Marek Domin
  • Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii: dr Monika Karaś

Koordynatorem Jednostek Pozawydziałowych była mgr Adriana Sobczak-Frynas; koordynatorem Jednostek Ogólnouczelnianych mgr Iwona Pachcińska, natomiast koordynatorem ds. Pikniku Naukowego był dr inż. Paweł Michalski.

 

Na gali zamknęcia XVI Lubelskiego Festiwalu Naukowego został wyróżniony projekt "Ale jaja, czyli tajemnice jajecznicy" prowadzony z udziałem studentów pod kierownictwem dr hab. inż. Justyny Batkowskiej, prof. nadzw.

 

Wszystkim koordynatorom serdecznie składamy serdeczne podziękowania za organizację wyjątkowych projektów, a uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w pokazach przygotowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.   

 

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

 

Relacje uczestnkiów XVI LFN na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:

 

Zespół Szkół nr 3 im.Marii Dąbrowskiej w Puławach

Szkoła Podstawowa w Januszówce

Technikum architektury krajobrazu w Zamościu

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA

Biblioteka Główna UP w Lublinie