Zmarł Prof. dr hab. Janusz Haman

zmarł przeżywszy 96 lat

prof. dr hab. Janusz Haman

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 26 września 2019 r. o godz. 13.00

w kościele Dominikanów przy ul. Freta 10 w Warszawie.

Następnie odbędzie się przemarsz z urną z prochami Zmarłego od IV Bramy na Cmentarzu Powązkowskim,

na miejsce wiecznego spoczynku w grobowcu rodzinnym.

ś.p.

Prof. dr hab. Janusz Haman

Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,

wieloletni i wybitny praownik naukowy Uczelni,

Prodziekan i Dziekan Wydziału Rolniczego ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej w Lublinie,

nestor inżynierii rolniczej, wychowawca kadry naukowej Wydziału Inżynierii Produkcji.

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora

składamy głębokie wyrazy współczucia

Rektor i Senat

Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

ś.p.

Prof. dr hab. Janusz Haman

żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego,

nestor inżynierii rolniczej, wychowawca kadry Wydziału Inżynierii Produkcji UP w Lublinie,

dr honoris causa multi: AR w Lublinie, Krakowie, we Wrocławiu i Szczecinie.

Wybitny pracownik nauki, ceniony nauczyciel akademicki, autor wielu publikacji i książek tłumaczonych na angielski

i niemiecki, autor wielu patentów i podręczników akademickich. Twórca kierunku studiów i Wydziału Techniki Rolniczej Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie WIP UP), pierwszy Kierownik Katedry Maszynoznawstwa Rolniczego, Prodziekan i Dziekan Wydziału Rolniczego, pierwszy dyrektor Instytutu Techniki Rolniczej, członek rzeczywistym PAN, sekretarz V Wydziału PAN, przewodniczący Komitetu Techniki Rolniczej i Agrofizyki PAN, dziekan Wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej SGGW, dyrektor Instytutu Mechanizacji Rolnictwa i Leśnictwa SGGW, współzałożyciel wydziałów Inżynierii Produkcji w Warszawie, Krakowie, członek Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Kadr Naukowych, członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisji Nagród Państwowych, dyrektor Centrum Upowszechniania Nauki PAN, eksperte mechanizacji rolnictwa Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ,eksperte FAO UNESCO ds. systemu ARGIS, Członek: American Society of Agriculture Engineers (ASAE), Międzynarodowego Towarzystwa Gleboznawczego, Commission Internationale du Genie Rural (CIGR), przewodniczący Polskiego Komitetu Narodowego CIGR, Odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim z Gwiazdą Polonia Restituta, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Zasłużony dla Rolnictwa, Zasłużony Nauczyciel PRL, Medal im. M. Kopernika, Medal im. M. Oczapowskiego i licznymi nagrodami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rodzinie i Bliskim Pana PROFESORA

składamy najszczersze wyrazy współczucia