XVI Lubelski Festiwal Nauki – zaproszenie

W dniach od 15 do 20 września w Lublinie będzie odbywał się XVI Lubelski Festiwal Nauki, do udziału w którym serdecznie zapraszamy! 

  • 14 września br. o godzinie 19:00 na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej nastąpi jego Uroczyste Otwarcie. W programie Spektakl “Gra z czasem” w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego PL, Formacji Tańca Towarzyskiego PL, Zespołu Pieśni i Tańca PL.
  • 15 września br. w godz. 10.00-16.00 na placu przy Centrum Spotkania Kultur oraz w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (Plac Teatralny 1) będzie miał miejsce Piknik Naukowy, w trakcie którego na uczestników czekać będą setki ciekawych i inspirujących projektów. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprezentuje 22 takie projekty.
  • Od 16 do 20 września uczestnicy LFN-u będą mieli szansę wziąć udział w pokazach i wykładach naukowych organizowanych przez instytucje zaangażowane w festiwal. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przygotował na tę okazję 131 projektów. Pełna lista dostępna jest pod tym adresem.
  • 20 wrzesnia br. o godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbędzie się Uroczystość Zamknięcia. W programie Koncert Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej Will Todd “Mass in Blue”
Serdecznie zapraszamy do udziału w bogatym programie festiwalowym !
Głównym organizatorem XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki jest Politechnika Lubelska, wspierana przez Miasto Lublin i pozostałe uczelnie Lublina: Uniwersytet Przyrodniczy w lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Uniwersytet Medyczny.
Hasłem tegorocznej edycji jest „Nauka — Technika — Innowacje”. Poniżej filmiki promujące każdy z aspektów Festiwalu. Były one nagrywane także na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:
#NAUKA: 

 

#TECHNIKA:

 

 

#INNOWACJE: