Zespół Pieśni i Tańca “Jawor” we Włoszech

W dniach 03-19 08.2019. Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" reprezentował naszą Alma Mater, region i kraj na tourne we Włoszech. Był to 124 wyjazd Zespołu i 9 do Włoch. Głównym celem artystycznych prezentacji był 38 International Folk Festival „Gira Lu Mundu of Pellaro” na samym południu Włoch w Kalabrii.

 

 

W drodze na festiwal mieliśmy okazję dać koncert dla licznie zgromadzonej publiczności w urokliwym mieście Bagnacavallo (Prowincja Ravela). Podczas wyjazdu towarzyszyło nam wiele miłych niespodzianek. Jedną z nich zapewnił nam tancerz Andrzej, który podczas koncertu w Bagnacavallo oświadczył się wybrance swojego serca, co spotkało się z ogromnym aplauzem publiczności oraz przyjęciem oświadczyn.

 

 

Podczas tego wyjazdu mieliśmy okazję promować nie tylko nasz Zespół czy Uniwersytet, ale również Województwo Lubelskie poprzez promocję marki Lubelskie „Smakuj Życie"„ www.lubelskie.pl

 

 

 

Koncerty w ramach festiwalu odbywały się w różnych miastach regionu Kalabrii, ale mieliśmy również okazję zobaczyć niedaleko położoną Sycylię na której ZPiT Jawor zdobył kolejny wulkan Etna oraz zawitał do malowniczego miasta Taormina.

 

 

Mimo lokalnego charakteru festiwalu nasz program, przygotowany przez młodszą grupę, został bardzo doceniony przez publiczność i organizatorów. Koncerty cieszyły się szerokim zainteresowaniem lokalnej publiczności i zrzeszały ogromną liczbę widzów. Wynikiem pozytywnego odbioru oraz docenienia poczynań artystycznych ZPiT "Jawor" była propozycja kolejnych koncertów we Włoszech i zaproszenie na festiwal na Sycylię.