Stypendia naukowe Fundacji Kościuszkowskiej na rok akademicki 2020/2021

Centrum Nauki zaprasza do zapoznania się z ofertą Fundacji Kościuszkowskiej. Fundacja Kościuszkowska to jedna z najstarszych organizacji polonijnych, zajmujących się promowaniem naukowej i kulturalnej współpracy między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Od lat przyznaje stypendia polskim naukowcom, którzy chcą studiować, prowadzić badania lub nauczać w Stanach Zjednoczonych.

Fundacja ogłosiła właśnie nabór na stypendia, w ramach Exchange Program to the US
, dla naukowców i artystów, którzy chcą prowadzić badania naukowe wspólnie z partnerami amerykańskimi, doskonalić warsztat badawczy lub artystyczny czy też prowadzić wykłady i seminaria na temat historii, kultury i literatury polskiej w roku akademickim 2020/2021. 31 października br. upływa termin składania aplikacji na rok akademicki 2020/2021.  Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami odbędą się w lutym 2020 r., a decyzje zostaną ogłoszone w marcu.

O stypendium na kilkumiesięczne badania w dowolnym ośrodku naukowym w USA, może starać się każdy zainteresowany – od doktoranta na początku drogi naukowej do profesora zwyczajnego.

Proces kwalifikacyjny:
1.Należy wypełnić formularz na stronie internetowej Fundacji
2.Dołączyć zaproszenie z uczelni amerykańskiej
3.Załączyć opis projektu badawczego lub artystycznego
4. Potrzebne są też trzy listy rekomendacyjne przesyłane bezpośrednio przez ich autorów do biura Fundacji w Nowym Jorku, na adres e-mail:

Wiecej informacji znajdą Państwo na stronie www –>