Konferencja Międzynarodowej Szkoły Owczarskiej „Instytucjonalna organizacja wypasu”

5 czerwca 2019 roku odbyła się konferencja naukowa Międzynarodowej Szkoły Owczarskiej „Instytucjonalna organizacja wypasu”, która objęta była patronatem honorowym JM Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka.

Wykłady plenarne wygłoszone przez gości z kraju i zagranicy dotyczyły tematyki związanej z hodowlą, wypasem i kwestiami behawioru owiec. Referaty wygłosili: dr hab. prof. uczelni Andrzej Junkuszew, prof. dr hab. Milan Margetin, dr Michał Milerski, prof. dr hab. Björn Þorsteinsson oraz dr Mumtaz Mati Mansour Kasha.

Konferencja połączona była z obchodami 45-lecia pracy twórczej prof. dr hab. Tomasza M. Gruszeckiego

Profesorowi Gruszeckiemu serdecznie gratulujemy owocnej pracy, wielu sukcesów oraz życzymy powodzenia w dalszej działalności naukowej.

[ Galeria zdjęć ]

Fot. Maciej Niedziółka / DPUiWM