Relacja ze Święta Parków Krajobrazowych woj. Lubelskiego

2 czerwca 2019 roku w Skierbieszowie odbyła się uroczystość Święta Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego.

W obchodach brali udział przedstawiciele społeczności naszego Uniwersytetu: JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, który objął uroczystość Patronatem Honorowym, prof. dr hab. Bogusław Sawicki z Katedry Turystyki i Rekreacji, dr Paweł Michalski z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej oraz studenci.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych” oraz rozstrzygnięte liczne konkursy. Uczestnicy mogli m.in. wysłuchać koncertów Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Skierbieszowie, Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa, podziwiać występy lokalnych artystów oraz degustować potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Fot. Paweł Michalski / DPUiWM