Święto Uniwersytetu w mediach

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się 16 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym.

W ramach Uroczystości nadano tytuł Doktora Honoris Causa profesorowi Andreasowi Börnerowi, specjaliście od genetyki klasycznej i molekularnej, hodowli roślin, który współpracuje od 15 lat z Uczelnią w zakresie genetyki zbóż. Z rąk JM Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka wybitni pracownicy otrzymali dyplomy za działalność naukową, zaś doktorzy – dyplomy habilitacyjne. Ponadto wręczono medale i odznaczenia państwowe dla zasłużonych pracowników. Całość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz ZPiT "Jawor".

więcej informacji

TVP 3 LUBLIN, 17.05.2019 r., w tym krótki wywiad z JM Rektorem o nowych kierunkach (czas od 00:00:32 oraz 00:01:39)

w "Kurierze Lubelskim" 16 maja 2019 r.

na portalu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

artykuł z 20 maja 2019 r. w "Kurierze Lubelskim":