Szkolenie z bazy Cab Abstracts – 22.05.2019

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu korzystania z zasobów elektronicznych na platformie Ovid, które odbędzie się w dniu 22.05.2019 w godzinach 10.00-11.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, s. 116 Informatorium (I p.).

W trakcie szkolenia zostaną przedstawione główne zalety prenumerowanej przez bibliotekę bazy bibliograficzno-abstraktowej CAB Abstracts a także najważniejsze funkcjonalności platformy Ovid, w tym:
•  zaawansowane techniki wyszukiwania – z wykorzystaniem słów kluczowych i „subject headings” (zakładek tematycznych), limitów,
•  łączenie wyszukiwań,
•  różne metody docierania do pełnych tekstów,
• prywatne konto użytkownika wspomagające optymalizację efektywności procesu wyszukiwania informacji: dodawanie przypisów w bazie, zapisywanie wyników wyszukiwania, eksport wyników do zewnętrznych narzędzi typu „reference manager”, ustawianie auto-alertów.

Dla uczestników przewidziano certyfikaty.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację za pośrednictwem FORMULARZA.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej, tel.: 81-445-62-27.