Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie we Lwowie na Ukrainie.

W dniach 3-5 maja Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie występował we Lwowie na Ukrainie. Był to 122 zagraniczny wyjazd Zespołu.

Występy odbywały się z okazji „Dni Lwowa”, w ramach których Zespół gościł na festiwalu pt. „W kręgu przyjaciół”. W sobotę odbyła się tradycyjna parada ulicami Lwowa, po której zespoły występowały na estradzie w centrum miasta. Występ „Jawora” spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem licznie zgromadzonej publiczności.

Po koncercie młodzież zorganizowała wizytę na cmentarzu Orląt Lwowskich, na którym Zespół zapalił znicze i pomodlił się chcąc uczcić pamięć obrońców Lwowa.

W niedzielę w ramach programu festiwalu zespoły prezentowały się w pięknej Filharmonii Lwowskiej. Warto dodać, że w grupie wyjazdowej tańczyła para studentów ukraińskich z naszej Alma Mater Daria i Andrzej, co nawiązywało do nazwy festiwalu "W kręgu przyjaciół".