Seminarium SKN oraz Konferencja Doktorantów – JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, Dziekan prof. dr hab. Joanna Barłowska

"Studenckie koła naukowe to jest kuźnia kadr dla uczelni. Od tego, jak bardzo koła są aktywne i jak funkcjonują, w głównej mierze zależy, jaką będziemy mieli kadrę naukową" – podkreślił JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk otwierając XVI Międzynarodowe Seminarium Studenckich Kół Naukowych " Środowisko-Zwierzę-Produkt" oraz VI Ogólnopolską Konferencję Doktorantów. Portal agropolska.pl zdaje relację ze spotkania, które odbyło się 8 kwietnia 2019 roku w Centrum Kongresowym UP w Lublinie. Studenci i doktoranci zaprezentowali swoje dokonania w sesjach referatowych i posterowych. Dziekan Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzetach i Biogospodarki prof. dr hab. Joanna Barłowska zaznaczyła z kolei: "Cieszy fakt, że studenckich chcą zajmować się tymi badaniami, chcą prezentować ich wyniki – dodając- Poziom prac był bardzo wysoki."

 

więcej informacji na portalu agropolska.pl: www.agropolska.pl/o-firmach/studenckie-kola-naukowe-to-prawdziwa-kuznia-kadr-dla-uczelni,1553.html   aktualizacja 16 kwietnia 2019 r.