Powstaje Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt

 

[fragment artykułu]

20 czerwca Uniwersytet Przyrodniczy otworzy koperty przetargowe oferentów, którzy zgłosili się do realizacji dokumentacji Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt. Ogłoszony przed kilkoma tygodniami przetarg to początek drogi do budowy nowego obiektu, który według wstępnych planów stanie przy ulicy Głębokiej 30.

Władze uczelni nie chcą zdradzać szczegółów projektu. Prof. Krzysztof Kostro, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego ds. Kadr i Funduszy Inwestycyjnych potwierdził jedynie, że przetarg został ogłoszony.
Otwarcie kopert z ofertami firm, które zgłosiły się do przetargu na wykonanie dokumentacji Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt, zaplanowano na 20 czerwca. Wtedy też dowiemy się ilu przedsiębiorców zgłosiło się do wykonania tego zadania, a także spotkamy się z oferentami – usłyszeliśmy. – Gdy władze uczelni wybiorą już najlepszą firmę, która będzie w stanie zrealizować ten projekt, wybierzemy też projektanta obiektu. To jednak dopiero wizja przyszłości. Więcej szczegółów będziemy znali za kilka miesięcy – mówi prof. Krzysztof Kostro, prorektor uczelni.

Obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Jego powierzchnia użytkowa to 2,9 tys. mkw.
Parter budynku B zajmą pomieszczenia diagnostyczne, zabiegowe i boksy dla małych zwierząt. W tym miejscu znajdą się też szatnie dla studentów i pracowników uniwersytetu.
Zaplanowano też pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na pierwszym piętrze będzie zlokalizowana przychodnia oraz aula wykładowa. Piętro wyżej znajdzie się blok operacyjny.

Autor: Marek Szymaniak