Zaproszenie na II Otwarte Regaty o Puchar Komandora Sekcji Żeglarskiej „Antares” AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

 

W sobotę 18 czerwca 2011 r. nad jez. Piaseczno rozpoczną się II Otwarte Regaty o Puchar Komandora Sekcji Żeglarskiej „Antares” w klasie Omega. Tym samym sekcja działająca w ramach Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie kontynuuje sportową inicjatywę zapoczątkowaną w zeszłym roku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Zawody są złożone z cyklu 4 regat, które będą się odbywać w weekendy 18-19 czerwca, 16-17 lipca, 20-21 sierpnia i 10-11 września. Z założenia  poszczególne regaty będą odbywały się w ciągu 1 dnia, w soboty. Wyścigi będą przeprowadzane w niedzielę wyłącznie w przypadku niemożności zorganizowania wszystkich biegów w dniu pierwszym, np. z powodu niesprzyjającej pogody lub dużej ilości załóg.

Zapraszamy wszystkich!

Najistotniejszą cechą regat sekcji „Antares” jest ich otwartość. Każdy może wziąć w nich udział. Jedyne kryterium to posiadanie patentu żeglarskiego przez sternika. Załogi startujące w zawodach muszą składać się z 3 osób, przy czym poza sternikiem ich składy mogą się zmieniać w poszczególnych dniach regat. Zawody są organizowane przede wszystkim z myślą o mniej doświadczonych regatowo żeglarzach, którzy będą mieli okazję do podpatrywania podczas rywalizacji wielokrotnych uczestników regat ogólnopolskich. Jest to świetna okazja do nauki i sprawdzenia się, a towarzyski charakter imprezy sprawia, że ewentualne pierwsze potknięcia nie mają najmniejszego znaczenia.
Zwycięzcy z ubiegłego roku z dumną prezentują stylowe trofeum
Rywalizacja o złote kalesony…
Nieoficjalna nazwa zawodów, „regaty o złote kalesony”, pochodzi od przechodniego trofeum wymyślonego z przymrużeniem oka, którym jest właśnie ta część garderoby w kolorze złotym, oprawiona w gablotkę. W 2010 r. padły one łupem załogi Marka Śliwińskiego.

Dla najlepszych załóg w całym cyklu II Otwartych Regatach o Puchar Komandora Sekcji Żeglarskiej „Antares” przewidziane są, poza niewątpliwą satysfakcją, pamiątkowe dyplomy oraz żeglarskie upominki. A zwycięzcy będą mieli zaszczyt posiadania przez rok stylowych “złotych kalesonów”.

Kapitan Ziemowit Barański z nagrodą od studentów z AZS

Sprawy organizacyjne

Warunkiem udziału w regatach jest zgłoszenie się w danym dniu zawodów przed ich rozpoczęciem, czyli godziną 9.00, w kapitanacie w Stacji Dydaktycznej i Żeglarskiej Uniwersytetu Przyrodniczego nad jez. Piaseczno. Wpisowe to jedyne 50 zł od załogi. Uprawnia ono do udziału w całym cyklu regat, niezależnie od ilości startów, w których dana załoga bierze udział. Jachty klasy Omega zapewnia organizator.
W ostatecznej klasyfikacji będą brane pod uwagę wszystkie załogi, które wezmą udział choćby w jednym weekendzie startowym. Przy czym brak udziału w danych regatach z cyklu będzie traktowany jak zajęcie ostatniego miejsca – nieobecna załoga otrzyma tyle samo punktów co najgorsza startująca ekipa. W ostatecznej punktacji będą brane pod uwagę 3 starty, czyli jeden, najgorszy wynik będzie odrzucony.
Jeden z domków na terenie ośrodka

W dniach zawodów istnieje możliwość noclegu w pokojach i domkach letniskowych na terenie Stacji, która pełni również funkcję rekreacyjną. Koszty wynajmu określa cennik ośrodka i wahają się one od 12 do 30 zł za osobodobę. Zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsc noclegowych, zwłaszcza w pełni sezonu letniego. Jest ona możliwa u kapitana Ziemowita Barańskiego – administratora Stacji oraz KWŻ sekcji żeglarskiej – pod numerem telefonu 660 935 069. Kapitan dysponuje również wszystkimi informacjami dotyczącymi piaseczyńskich regat. Na pytania odnośnie zawodów odpowie również Piotr Marciniak – jeden z organizatorów – pod numerem telefonu 691 753 921.

Sekcja „Antares” zaprasza! Do zobaczenia nad Piasecznem!