Bal karnawałowy 2019

W ostatnią sobotę karnawału 2 marca 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbył się Bal Karnawałowy, który po kilkuletniej przerwie nawiązywał do dawnej tradycji wspólnej zabawy środowiska akademickiego. W balu uczestniczyli pracownicy, studenci, absolwenci i przyjaciele Uczelni.

Z inicjatywy gospodarza balu JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podczas balu odbyła się akcja prac malarskich Studenckiego Koła Naukowego Sztuki z Kierunku Architektury Krajobrazu pod kierunkiem dr sztuki Pauliny Hortyńskiej. Dochód z aukcji i zbiórki do puszki przeznaczony był wsparcie działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W programie balu znalazły się przyśpiewki w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Jawor, oraz Koła Gospodyń Wiejskich Na Roztoczu. Dobrą atmosferę kulinarną tworzyły przysmaki kuchni regionalnej, potrawy z dziczyzny, potrawy stołu rybnego.

Fot. Maciej Niedziółka / DPUiWM

Galeria zdjęć ]