UP w Lublinie na Międzynarodowych Targach Organicznej Żywności w Norymberdze

W dniach 13-16 lutego 2019 roku w Norymberdze odbyły się MIĘDZYNARODOWE TARGI PRODUKCJI, PRZETWÓRSTWA I DYSTRYBUCJI PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH BIOFACH 2019. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowany był przez prof. dr hab. Marka Babicza oraz mgr inż. Marcina Hałabisa, którzy uczestniczyli w Targach w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia.

 

 

Targi są jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na rynku organicznej żywności. Jest to okazja do zaprezentowania bogactwa i różnorodność tego sektora gospodarki.

 

 

Bioróżnorodność, żyzność gleb, czysta woda, zdrowe rośliny, dobrostan zwierząt czy style żywienia – to najważniejsze tematy edycji 2019. W ciągu czterech dni ponad 2900 wystawców z całego świata zaprezentowało swoje produkty, a targi odwiedziło ponad 50 000 zwiedzających. Na targach przedstawiono również bogatą ofertę roślinnych i zwierzęcych produktów ekologicznych z Polski.

 


 

Podczas wyjazdu odbyły się również spotkania biznesowe promujące polską żywność ekologiczną oraz wizyty studyjne w jednostkach ekologicznych (gospodarstwa, przetwórnie, dystrybutorzy). Pobyt na tragach pozwolił na uzyskanie wielu cennych informacji odnośnie wytwarzania i dystrybucji produktów ekologicznych, pomocnych w produkcji wieprzowiny i wędlin ze świń rodzimej rasy puławskiej.